Przed nami kolejne wakacje, a z nimi szanse na nowe przygody oraz poznawanie tego co nowe.

Wszystkim dzieciom już dzisiaj życzymy wesołych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Pieniny w okresie letnim oferują wiele atrakcji, w tym tych wodnych związanych przede wszystkim z bystrym nurtem Dunajca oraz zabawami wodnymi nad Jeziorem Czorsztyńskim.

Dunajem wita na swoich wodach profesjonalnych sportowców oraz amatorów sportów wodnych, typu rafting – inaczej spływ pontonowy, czy spływy kajakowe. Aby móc skorzystać z obu tych atrakcji nie musisz ukończyć kursu, bądź posiadać wyższych kwalifikacji. Przed każdym spływem wykwalifikowany instruktor przekazuje najistotniejsze informacje związane z obsługą sprzętu oraz stosowania się do zasad bezpieczeństwa.

Na życzenie, w przypadku spływu pontonowego możecie skorzystać z opieki instruktora podczas spływu, ale nie jest to rozwiązanie wymagane.

Cały spływ trwa ok 2,5 godziny i pomimo wyobrażenia o długim czasie, nie ma mowy o nudzie, gdyż przed Wami najpiękniejszy Przełom rzeki Dunajec, który urzeka pod względem ukształtowania oraz otaczającej natury. Cisza panująca podczas spływu koi nerwy.

Ponadto na wodach Jeziora Czorsztyńskiego można korzystać z desek SUP, pozwalających na eksplorowanie wód zalewu w wyznaczonych miejscach do kąpieli.